Регламент ЄС 305/2011 був прийнятий 9 березня 2011 року. Він встановлює загальні для ринків ЄС умови збуту будівельних матеріалів та замінює собою Директиву про будівельні матеріали 89/106/EEC (Council Directive 89/106/EEC – Construction ProductsDirect). Директива вводила в дію чотири основні елементи:
- Маркування продукції знаком CE
- Гармонізовані технічні стандарти (EN)
- Загальна система перевірки якості для кожної категорії продукції
- Ієрархія компетентних органів перевірки
З моменту прийняття Директиви 89/106/EEC багато її положень вимагали оновлення, і тому на зміну їй прийшов Регламент 305/2011, покликаний адаптувати вимоги до будівельних матеріалів на європейських ринках. Регламент набув чинності 24 квітня 2011 року, перехідний період тривав до 1 липня 2013 року, і будівельні матеріали, що реалізуються на ринку ЄС, з цього моменту мають бути сертифіковані відповідно до Регламенту ЄС 305/2011.
Область застосування Регламенту ЄС 305/2011
Дія Регламенту поширюється на будівельну продукцію. Під визначення будівельної продукції підпадає будь-який товар або комплект товарів, вироблений та розміщений на ринку для постійного використання в будівельних цілях, який впливає на якість будівельних робіт.
Вимоги Регламенту ЄС 305/2011
Регламент покликаний забезпечити вільне переміщення будівельних матеріалів на ринках країн Європи шляхом рятування від технічних бар’єрів у торгівлі. Такими бар’єрами є вимоги та стандарти, що відрізняються для різних країн. Регламент 305/2011 запроваджує гармонізований стандарт (Harmonized Product Standard) EN для отримання маркування CE для будівельної продукції. Маркування CE означає, що вимог гармонізованих стандартів дотримано, і товар може бути виведений на ринок ЄС. На сьогоднішній день існує понад 600 гармонізованих стандартів і перевірити їх можна на сайті інформаційної системи NANDO (New Approach Notified and Designated Organisations).
Якщо ваша продукція не підпадає під гармонізовані стандарти і не підлягає маркуванню CE, то будівельні матеріали повинні пройти оцінку за національним регламентом країни призначення.
Щоб отримати СЕ-маркування для будівельного продукту, що відноситься до сфери дії гармонізованих стандартів, виробник зобов’язаний скласти Декларацію характеристик якості (Declaration of Performance). Залежно від виду продукції, декларація може бути складена на підставі власних доказів, так і на підставі протоколів, складених нотифікованою лабораторією.
Системи атестації Регламенту EC 305/2011
Регламент 305/2011 має на увазі шість систем атестації відповідності залежно від виду будівельної продукції:
- Система 1 – Атестація продукції без проведення контрольних тестів
- Система 1+ – Атестація продукції за допомогою контрольних тестів
- Система 2 – Атестація контролю виробничих процесів (КПП) без подальшого моніторингу
- Система 2+ – Атестація контролю виробничих процесів (КПП) із подальшим моніторингом
- Система 3 – Первинне тестування (Initial type testing)
- Система 4 – Контроль проводиться самим виробником, без залучення компетентних органів
Наші послуги
Спеціалісти компанії TMS проведуть консультування з усіх питань, пов’язаних із підтвердженням відповідності вашої продукції вимогам Регламенту ЄС 305/2011, переговори з нотифікованими лабораторіями, забезпечать проведення випробувань вашої продукції. А саме:
- Консультації з питань підтвердження відповідності Регламенту ЄС 305/2011
- Оцінка вартості проведення робіт з аналізу продукції
- Переклад технічної документації
- Оцінка відповідності продукції Регламенту ЄС 305/2011
- Підготовка та проведення випробувань у нотифікованій лабораторії в ЄС
- Складання технічної документації
- Подання декларації відповідності
- Повний супровід процесу сертифікації