Академия TMS
TMS Ukraine Всі контакти м. Київ, пр. Перемоги 62-Б, оф. 2Б
+380 50 419 6912 info@tms-ua.com

Ризик менеджмент

Що таке Ризик менеджмент?

Ризик менеджмент – це не стандарт ISO 31000, ризик менеджмент – це не матриця ризиків і не Реєстр ризиків, ризик менеджмент – це не Регламент і не процедура. Так що ж таке ризик менеджмент, навіщо він потрібен і чому ми його не любимо.

Невизначеність присутній в будь-якій сфері діяльності компанії, а значить існують і ризики, пов’язані з цією невизначеністю, які необхідно контролювати. Впровадження комплексного підходу до управління ризиками, дозволяє компанії сформувати об’єктивний погляд на поточну і плановану діяльності організації з урахуванням можливих негативних подій або нових можливостей, передбачити ризики і приймати рішення з урахуванням інформації про них, своєчасно реагувати на ризики та знижувати негативний вплив ризиків у разі їх реалізації.

Ризик менеджмент – це інструмент для прийняття усвідомлених рішень з урахуванням факторів невизначеності. Іншими словами, управління ризиками – це управління цілями (управління організацією) з урахуванням невизначеності, і чим краще ці невизначеності будуть опрацьовані, тим більш передбачувані результати будуть отримані.

Ризик-орієнтований підхід до управління компанією дає можливість компаніям більш впевнено керувати ризиками для досягнення різних цілей.
Ризик-орієнтоване мислення – це не нове поняття, в неявному вигляді воно завжди було присутнє в міжнародних стандартах ISO. Фактично дане поняття раніше називалося «запобіжні дії». Також були вимоги до прогнозування і запобігання невідповідностей і помилок, що теж відноситься до ризик-орієнтованого мислення.

Важливо розуміти, що ризик – це не тільки загроза, а й можливості. Таким чином отримуємо визначення «ризику» – це вплив невизначеності на цілі. Знаючи і аналізуючи ситуацію з «невизначеністю», можна вплинути на результат розвитку подій і прийняти правильне управлінське рішення.

Процес управління ризиками – це не якийсь єдиний загальнокорпоративні процес, насправді цих процесів може бути безліч, в закупівлях повинен бути свій процес управління ризиками, в бюджетуванні свій процес і так далі.