Академия TMS
TMS Ukraine Всі контакти м. Київ, пр. Перемоги 62-Б, оф. 2Б
+380 50 419 6912 info@tms-ua.com

Інспекція з урахуванням факторів ризику

RBI (Risk-Based Inspection) – інспекція з урахуванням факторів ризику.

«Технічний огляд (інспекція) з урахуванням факторів ризику» це повне використання оцінки ризику для планування, виконання та оцінки результатів технічного огляду (інспекції), перевірок і моніторингу для контролю механічної цілісності технологічної системи.

«Технічний огляд (інспекція) з урахуванням факторів ризику» представляє собою процес систематичного визначення Ймовірності Відмови (LoF) і Наслідків Відмови (CoF) для одиниці або групи компонентів обладнання з метою визначення оптимальних, пріоритетних термінів наступного технічного огляду (інспекції). Крім введення процесу управління, що є значним внеском у поліпшення технічної цілісності, RBI може також сприяти проведенню цільових і оптимальних технічних оглядів (інспекцій), що поліпшить надійність спроектованого і експлуатованого належним чином обладнання.

Використання програми RBI, більшою мірою знижує ризик виникнення неполадок, ніж при тих же витратах використання типової програми інспекції.

Перехід на технологію ремонтів по фактичному стану

На жаль, на сьогоднішній день більшість підприємств працюють за методикою ППР – планово-попереджувальних ремонтів, саме ремонтів, а не профілактичного обслуговування. Це призводить до того, що більшість відмов обладнання не передбачувано, а ті, які можна передбачити, рідко враховуються при плануванні робіт. Джерелами застосовуваних компаніями нормативів є галузеві довідники і ГОСТи, які були свого часу розроблені інститутами для різних типів обладнання для певних галузей. Однак, якщо згадати, коли саме ці стандарти були розроблені і скільки років пройшло з тих пір, скільки капітальних ремонтів, модернізацій та замін обладнання пережило, то ефективність і актуальність цих стандартів, швидше за все знаходяться на рівні не більше 50% від фактичної потреби в обслуговуванні обладнання.

У той же час на заході принципи превентивного обслуговування давно впроваджені в бізнес-процеси ремонтних підрозділів, що дозволяє підприємствам скорочувати до мінімуму непередбачені аварії шляхом планування робіт з профілактичного обслуговування.

В рамках послуги з впровадження технології ремонтів “за станом” фахівці TUV SUD:

 • сформують критерії критичності обладнання і допоможуть вибрати найбільш пріоритетне обладнання
 • допоможуть вибрати оптимальну стратегію ТОіР окремо взятих вузлів і агрегатів
 • змоделюють можливі методи обслуговування окремого обладнання (витрати на ремонт, простої і втрати при різних підходах – на відмову, плановий ремонт або за станом), щоб вибрати найбільш економічно ефективний метод
 • розроблять детальний опис проведення процедур діагностики фактичного технічного стану обладнання;
 • складуть список обладнання, що діагностується і список рекомендованих засобів діагностики;
 • розроблять регламент інспекцій, включаючи контрольні точки вимірювання, параметри відхилень, інтерпретацію результатів, порядок дій при виявленні несправності;
 • проведуть економічну оцінку застосування методик обслуговування “за станом”;
 • дадуть рекомендації щодо оптимізації бізнес-процесів ремонтної служби, а також розподілу ролей і відповідальності для успішної реалізації підходу.

Правильно застосовуючи методику технічного обслуговування “за станом”, підприємство може відстежити до 80% порушень в роботі обладнання до їх виникнення, що дозволить уникнути дорогих аварій і багатомільйонних втрат. В основу даних робіт закладаються такі методики як FMECA (Failure Modes, Effects and Criticality Analysis), RBI (Risk Based Inspection), RBM (Risk Based Maintenance) та інші.

Крім того, застосування даної технології дозволяє підприємству:

 • відслідковувати реальний поточний технічний стан обладнання;
 • контролювати якість виконаних ремонтних і пусконалагоджувальних робіт;
 • обґрунтовано планувати терміни і зміст ремонтних і пусконалагоджувальних робіт;
 • планувати терміни закупівель та необхідну кількість запасних частин;
 • скоротити потребу наявних запасів запасних частин і матеріалів на складі;
 • підвищити надійність обладнання, продовжити міжремонтний період і термін служби;
 • позбутися від необхідності проведення позапланових ремонтів обладнання і зупинок виробництва.