Чудова історія від наших європейських колег.
Що, якби ми сказали вам, що надзвичайна ситуація в сім’ї – у вашої дитини закінчилося улюблене молоко – є ідеальною метафорою для пояснення прогалин у безперервності бізнесу та ризиків, які можуть виникнути в результаті? У цій історії ви дізнаєтесь, як дві такі різні теми мають так багато спільного і як, здавалося б, далекі аспекти можуть мати несподівані наслідки в нашому повсякденному житті.
Я не думала, що маленький Мікель настільки залежний від молока, що не може спокійно заснути, не випивши чашечку теплого молока; я також не думала, що він такий гурман, що буде крутити носом, якщо «це» молоко (з лінійки «Cremoso») не від виробника «Centrale del Latte». Коли одного вечора Мікель попросив у мене традиційну велику чашку, я тихенько підійшла до холодильника, щоб дістати пачку «Cremoso», але… її там не було!
«Дивно », – подумала я, – “молоко в моєму списку покупок за замовчуванням”.
Тож я спустилася до магазину через дорогу, який все ще був відчинений: що тільки не зробиш заради своїх дітей, аби не задовольнити їхні примхи! Але навіть у магазині «вершкового» молока не було в наявності. Тоді я зрозумів, що мої пошуки наштовхнуться на більші перешкоди, ніж я очікувала, і, перевіривши на смартфоні час закриття різних магазинів, я поспішила до супермаркету, який зачинявся за 10 хвилин, але в ньому молока не виявилось. Інший варіант: гіпермаркет H24, але і там не було «Cremoso».
Змирившись з поразкою, я повернулася додому з аналогічним за смаком молоком, а решту сил витратила на те, щоб переконати малу бути задоволеною.
Наступного дня моя вперта та уважна душа консультанта взяла гору, і я зателефонувала до Центрального відділу обслуговування клієнтів, щоб з’ясувати, що відбувається.
«Ми вже тиждень маємо проблеми з контролем здоров’я половини стада нашого підприємства, – відповів мені добрий і терплячий голос асистента, –плюс нам довелося кілька разів зупиняти виробничий процес через проблеми між програмним забезпеченням для відстеження та системою друку на упаковках». Додайте до цього дводенний страйк водіїв вантажівок, що перевозять сире молоко, і перебої стануть зрозумілими. Поганий період… але через тиждень все має бути знову в порядку!
Саме тоді на мене найшло осяяння: я згадалп про семінар з сертифікації ISO 22301, який відвідала місяць тому, і зрозуміла практичне значення «безперервності бізнесу».
ISO 22301 – це міжнародний стандарт, розроблений для того, щоб допомогти організаціям визначити потенційні загрози для їхніх бізнес-процесів і побудувати ефективні системи та процеси резервного копіювання, щоб захистити свої інтереси та інтереси всіх зацікавлених сторін, включаючи кінцевого споживача.
Centrale del Latte, ймовірно, ніколи не замислювалася над тим, які події можуть сповільнити або, що ще гірше, перервати виробництво, і з якою ймовірністю: раптове падіння цін на сировину, логістичні проблеми, збої в роботі ІТ-відділу, нестача персоналу або інші проблеми, пов’язані з виробництвом. Мало того, керівництво не визначило, як боротися з цими ризиками (наприклад, використання альтернативних постачальників, резервування систем, технічне обслуговування заводу), і як повідомляти про стратегії в рамках планів забезпечення безперервності виробництва, які мають бути «активовані», щойно станеться негативна подія.
Персонал, звичайно, не був навчений розпізнавати «передвісники» подій, і тому Centrale del Latte довелося пасивно переживати події з подальшою втратою обороту, довіри клієнтів і, можливо, навіть санкціями з боку органів охорони здоров’я. У всьому цьому програла і я: загублена в своєму місті в пошуках улюбленого «Cremoso» спекотного літнього вечора.
Якби Centrale del Latte розробила систему управління безперервністю бізнесу (відповідно до ISO 22301), вони змогли б ефективно реагувати на події, які зупиняють або уповільнюють виробництво, до задоволення власників, постачальників і клієнтів.
І це при тому, що я думала про безперервність бізнесу лише як про проблему, пов’язану з ІТ!