
Global Food Safety Initiative (GFSI) – Глобальна ініціатива з харчової безпеки
GFSI – це неприбуткова міжнародна організація, яка була створена в 2000 році для того, щоб підвищити безпеку харчової продукції в різних країнах.
У сучасних умовах вимоги до безпеки харчових продуктів постійно зростають. Споживачі і державні контролюючі органи висувають все більш жорсткі вимоги до того, щоб харчові продукти відповідали високим нормам якості та безпеки. Ці вимоги в першу чергу стосуються роздрібної торгівлі, однак відповідальність за якість і безпеку продуктів харчування тепер поширюється на весь ланцюжок постачальників, включаючи виробників харчової продукції, сировини і транспортні компанії.
Компанії, що гарантують безпеку продукції, що випускається (будь то сировина для харчової промисловості, або готову продукцію для кінцевого споживача) мають підвищену ступенем довіри з боку покупців. Адже якщо якість продукту – це здатність продукту задовольняти вимогам покупця (тобто це вільний вибір покупця, за який ведеться конкурентна боротьба на ринку між виробниками), то безпеку продукту – це життєва необхідність покупця. Якість можна вибрати, безпеку необхідно гарантувати!
Сьогодні GFSI об’єднує всіх провідних учасників світового ринку: роздрібні мережі, виробників, перевізників та інших учасників ланцюга поставок до кінцевого споживача, а також фахівців з харчової безпеки і вчених. 20 найбільших виробників (Nestle, Danon та ін.) Як і 20 найбільших торговельних мереж (Carrefour, Tesco, ICA, Metro Cash & Carry, Migros, Ahold, Wal-Mart, Delhaize) складають «ядро» Глобальної ініціативи з харчової безпеки.
GFSI розробила спеціальну методику, яка дозволяє підприємству поетапно, з мінімальними витратами навести порядок на виробництві та відкриває нові можливості для зростання бізнесу і його виходу на міжнародні ринки через всесвітні торговельні мережі. Ця методика отримала назву Програма GFSI «Глобальні ринки».
У нашій країні спільно з GFSI і “Metro Cash & Carry” розпочато Проект Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Безпека харчової продукції в Україні».
Відповідність вимогам до харчової безпеки досягається впровадженням і сертифікацією діяльності підприємств і постачальників за різними стандартами, що гарантує безпеку продукції.
Визнані GFSI схеми сертифікації для харчових виробництв:
- FSSC 22000
- BRC Global Standard Version 5
- Dutch HACCP (Option B)
- Global Aquaculture Alliance BAP Issue 2 (GAA Seafood Processing Standard)
- Global Red Meat Standard Version 3
- International Food Standard Version 5
- Global G.A.P IFA Scheme V3
- та деякі другі.