Global Food Safety Initiative (GFSI) – Глобальна ініціатива з харчової безпеки
GFSI – це неприбуткова міжнародна організація, яка була створена в 2000 році для того, щоб підвищити безпеку харчової продукції в різних країнах.
У сучасних умовах вимоги до безпеки харчових продуктів постійно зростають. Споживачі і державні контролюючі органи висувають все більш жорсткі вимоги до того, щоб харчові продукти відповідали високим нормам якості та безпеки. Ці вимоги в першу чергу стосуються роздрібної торгівлі, однак відповідальність за якість і безпеку продуктів харчування тепер поширюється на весь ланцюжок постачальників, включаючи виробників харчової продукції, сировини і транспортні компанії.
Компанії, що гарантують безпеку продукції, що випускається (будь то сировина для харчової промисловості, або готову продукцію для кінцевого споживача) мають підвищену ступенем довіри з боку покупців. Адже якщо якість продукту – це здатність продукту задовольняти вимогам покупця (тобто це вільний вибір покупця, за який ведеться конкурентна боротьба на ринку між виробниками), то безпеку продукту – це життєва необхідність покупця. Якість можна вибрати, безпеку необхідно гарантувати!
Сьогодні GFSI об’єднує всіх провідних учасників світового ринку: роздрібні мережі, виробників, перевізників та інших учасників ланцюга поставок до кінцевого споживача, а також фахівців з харчової безпеки і вчених. 20 найбільших виробників (Nestle, Danon та ін.) Як і 20 найбільших торговельних мереж (Carrefour, Tesco, ICA, Metro Cash & Carry, Migros, Ahold, Wal-Mart, Delhaize) складають «ядро» Глобальної ініціативи з харчової безпеки.
GFSI розробила спеціальну методику, яка дозволяє підприємству поетапно, з мінімальними витратами навести порядок на виробництві та відкриває нові можливості для зростання бізнесу і його виходу на міжнародні ринки через всесвітні торговельні мережі. Ця методика отримала назву Програма GFSI «Глобальні ринки».
У нашій країні спільно з GFSI і “Metro Cash & Carry” розпочато Проект Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Безпека харчової продукції в Україні».
Відповідність вимогам до харчової безпеки досягається впровадженням і сертифікацією діяльності підприємств і постачальників за різними стандартами, що гарантує безпеку продукції.
Визнані GFSI схеми сертифікації для харчових виробництв:
- FSSC 22000
- BRC Global Standard Version 5
- Dutch HACCP (Option B)
- Global Aquaculture Alliance BAP Issue 2 (GAA Seafood Processing Standard)
- Global Red Meat Standard Version 3
- International Food Standard Version 5
- Global G.A.P IFA Scheme V3
- та деякі інші.
Вам потрібен сертифікат на систему безпечності харчових продуктів? Не зволікайте, зверніться до TMS Ukraine!
Форма для проведення консультацій
HACCP
Стандарт ХАССП був створений для того, щоб зосередити увагу на етапах і умовах виробництва, щоб забезпечити безпеку харчових продуктів і гарантувати те, що виготовлена продукція не завдасть шкоди споживачеві і його здоров’ю…
ISO 22000
Міжнародний стандарт ISO 22000 призначений для всіх типів організацій харчового ланцюга з метою впровадження менеджменту безпеки харчових продуктів (FSMS)…
FSSC 22000
FSSC 22000 – це схема сертифікації для виробників харчових продуктів, яка належить Фонду cертіфіка¬ціі безпеки харчових продуктів. Вона включає в себе наступні вимоги…