Академия TMS
TMS Ukraine Всі контакти м. Київ, пр. Перемоги 62-Б, оф. 2Б
+380 50 419 6912 info@tms-ua.com

Сталеві і алюмінієві конструкції, стандарт EN 1090

Що таке стандарт EN 1090?

Європейський стандарт EN 1090 включає оцінку відповідності сталевих і алюмінієвих компонентів, які використовуються в сталевих і бетонних конструкціях, застосовується до серійних і разових розробок. Стандарт з 1 липня 2012 р. визначає обов’язкове нанесення на виріб маркування CE (CE Mark).

Продукція, яка не має знаку CE, не може розміщуватись на внутрішньому ринку країн членів Європейського Союзу.

Починаючи з 01.07.2014 для виробників конструкцій та компонентів у Європейському союзі згідно з Будівельним Регламентом 305/2011 запроваджується обов’язкове CE маркування.

Що особливого у цьому стандарті? Відповідно до вимог стандарту обов’язковою умовою є введення заводського виробничого контролю (FPC — Factory Production Control), система контролю над виробництвом має охоплювати все, що стосується відповідності продукції, у тому числі персонал, обладнання, процес проектування конструкції, процедури обстеження для перевірки та реєстрації відповідності специфікаціям компонентів, плани випробувань, оцінка продуктів, процедури розгляду невідповідності.

Другим обов’язковим вимогою цього стандарту є обов’язкова простежуваність продукції всіх етапах виробничого циклу (його переділів).

Виробник повинен довести, що FPC відповідає вимогам, зазначеним у пункті 6.3 EN 1090-1. FPC система повинна охоплювати всі процеси, виробничі лінії, підрозділів або департаментів у тому числі зовнішній або експлуатованих субпідрядників. Якщо FPC є частиною системи, яка сертифікована відповідно до EN ISO 9001 або EN ISO 3834 та нотифікована структура визначила, що система відповідає вимогам, то нотифікована структура може визнати будь-який із цих стандартів. У випадках, коли виробник виконує випробування у своїй лабораторії або в лабораторіях субпідрядників, випробувальне обладнання та методи оцінки (лабораторій) повинні бути обов’язково включені до FPC.

Але й не можна забувати про обов’язкову сертифікацію зварювальників відповідно до вимог EN ISO 9606-1-5, операторів зварювальних установок відповідно до EN ISO 14732, а також зварювальних процесів та технологій зварювання відповідно до вимог EN/ISO 15610:2003, EN/ ISO 15611:2003, EN/ISO 15612:2018, EN/ISO 15613:2004, EN/ISO 15614-1-13 та ін.

Стандарт EN 1090 складається з наступних частин:

 • EN 1090-1:2009+А1:2011 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 1. Вимоги до оцінки відповідності несучих сталевих конструкцій
 • EN 1090-2:2018 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 2. Технічні вимоги до сталевих конструкцій
 • EN 1090-3:2008 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 3. Технічні вимоги до алюмінієвих конструкцій
 • EN 1090-4:2018 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 4. Технічні вимоги до холодногнутих сталевих елементів та холодногнутих конструкцій для дахів, стель, підлог та стін.
 • EN 1090-5-2017 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 5. Технічні вимоги до холодногнутих алюмінієвих елементів та холодногнутих конструкцій для дахів, стель, підлог та стін

Область застосування стандарту EN 1090

Для організацій, виробників сталевих та алюмінієвих конструкцій, що цікавляться, як покращити якість своєї продукції та послуг, відповідати очікуванням та вимогам своїх клієнтів.

Вартість сертифікації EN 1090 та як замовити сертифікацію

Вартість сертифікації на відповідність стандарту індивідуальна і залежить від багатьох факторів, таких як кількість співробітників, виробничих майданчиків, процесів виробництва (послуг), сфери діяльності і т.д.

Для отримання індивідуальної вартості робіт Вам необхідно заповнити (хоча б частково) ЗАЯВКУ та надіслати нам на електронну пошту cert@tms-ua.com.

Надіслана заявка є суто інформаційним матеріалом для аналізу Вашого підприємства та складання кінцевої суми сертифікації за цим стандартом і не є Вашою згодою на проведення нами будь-яких платних чи безкоштовних додаткових послуг, а вся інформація розцінюється як конфіденційна, та не підлягає іншій обробці. Додаткові послуги, такі як Сертифікат іноземною мовою, кількість сертифікатів, подарунковий варіант тощо залежать від Ваших побажань.

Як зрозуміти, що вашій компанії потрібний сертифікат

 • Ви маєте чіткі вимоги замовника;
 • Плануєте участь у тендерах на виробництво продукції та послуг;
 • Бажаєте підвищити рівень кваліфікації Вашого персоналу та документально підтвердити можливість виготовлення якісної продукції з підтвердженням сертифікатів, виданих Третьою незалежною стороною.
 • Ви бажаєте конкурувати на відповідних міжнародних ринках.

Необхідні документи для проходження сертифікації

 • Сертифікати зварювальників
 • Протокол оцінки процесів зварювання
 • Документація згідно з вимогами EN 1090, ISO 3834
 • Заповнені заявки