Сьогодні вже, напевно, немає (або дуже мало) людей, що працюють на підприємствах, які, принаймні, не чули нічого про стандарти ISO і особливо про стандарт ISO 9001. І ставлення до цих стандартів дуже різне. Хтось вважає, що ці стандарти нічого не дають, хтось розглядає їх як неминуче зло, хтось, як інструмент вдосконалення і поліпшення. Але, на жаль, необхідно відзначити, що останнім часом інтерес до найбільш поширених стандартів, наприклад – ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, знижується через орієнтації на мінімальну ціну. Ні про яку додану вартість і цінність при такому підході не може бути й мови. Тому необхідно додати щось, що б повернуло інтерес до міжнародних стандартів менеджменту і змусило б більш глибоко дивитися на їх призначення і значимість. У чому ж основна причина падіння інтересу до вищезазначених стандартів? Напевно, через те, що немає чітко сформульованого бачення і розуміння, чого ми добилися, отримавши сертифікат і що робити далі. Величезна кількість на ринку консалтингових послуг різних інструментів менеджменту тільки плутає керівників і персонал компанії. Дуже важко відповісти на питання «А що краще на сьогоднішній момент? Який з інструментів є найбільш ефективним і корисним? » А що є найбільш зрозумілим для менеджменту і що є безумовним об’єктом для застосування інструментів менеджменту? Основним і найголовнішим ворогом будь-якого бізнесу і діяльності є ВТРАТИ. Саме з ними пов’язані всі негативні відчуття і розлади. Саме вони змушують нас нервувати і робити подальші помилки. Саме через них лопаються і розпадаються навіть найбільші Холдинги і Корпорації. Так де ж шукати ці втрати і що ж з ними робити?
Бажаєте дізнатись вартість ISO 9001?
Заповніть заявку та відправте на info@tms.ua. Після відправки, наші спеціалісти зв’яжуться з Вами.
Про втрати написано і сказано вже чимало трактатів і статей. Починаючи з навчань Демінга до теорії обмежень, від простих інструментів до складних математичних моделей – все це запропоновано на ринку консалтингових послуг. Ми знаємо багато прикладів успішного впровадження цих інструментів на самих різних підприємствах світу. Але, не залежно від цього, правильний вибір зробити все важче. Дуже часто, важко однозначно відповісти на питання: «Який же саме інструмент найбільше підходить для нас сьогодні, в даний момент, в даній обстановці?»
Давайте поміркуємо на цю тему. Що ж таке ВТРАТИ, через які всі ми страждаємо, незалежно від видів діяльності, індустрії, та й просто в особистому житті? Перш за все, ВТРАТИ – це наслідки події РИЗИКУ. Тобто ризику, який ми не передбачили. З цього можна зробити висновок, що для успішного розвитку бізнесу і життя в цілому нам необхідно цими ризиками керувати. Таким чином, ми підходимо до необхідності впровадження в наше життя ризик-менеджменту. «Хто не ризикує, той не п’є шампанського», «Сім разів відміряй, один раз відріж» – ці прислів’я знайомі кожному з нас. Всі ми регулярно опиняємося перед дилемою – зважитися на ризикований крок, сподіваючись виграти або відмовитися від змін в страху втратити. Проблема вибору неймовірно загострилася в умовах невизначеності і кризи, які стали знаковими для нашого непростого часу і які неможливо ігнорувати. Поняття ризик-менеджменту у багатьох асоціюється з дорогими консультантами без певної впевненості в успішності проекту. Чи потрібно звертатися до цих консультантам або, може бути, необхідно отримати якусь додаткову освіту? Чи можемо ми самі ефективно управляти даним процесом або повинні повністю покластися на зовнішні джерела?
У 2015 році вийшли нові версії стандартів ISO 9001 та ISO 14001. Що нового принесли нам ці стандарти? Найважливіше – це те, що в стандарті ISO 9001 потрібно впровадження і підтримка на підприємстві системи управління ризиками. Якщо раніше цей інструмент був необхідний при впровадженні стандартів ISO 14001 та ISO 18001 (ISO 45001), то тепер і в базовому стандарті менеджменту. Давайте тепер подивимося, в яких міжнародних стандартах ризик-менеджмент є обов’язковим або рекомендованим. Нижче наведено цей перелік, який може забезпечити створення всебічної системи управління ризиками на будь-якому підприємстві, що враховує всі аспекти діяльності організації:
- ISO 31010 (методи оцінки ризику)
- ISO 9001-2015 (менеджмент якості)
- ISO 45001 (система менеджменту охрани здоровя та безопечності праці)
- ISO 50001 (менеджмент енергоефективності)
- ISO 14001-2015 (екологічний менеджмент)
- ISO 27001 (інформаційна безпека)
- ISO 22301 (безперервність бізнесу)
- ISO 28000 (ризики в області логістики і ланцюги поставок)
- IRIS (менеджмент якості для постачальників ж / д)
- ISO / TS 16949 (менеджмент якості для постачальників автоіндустрії)
- RBI (інспекція, заснована на оцінці ризиків)
- HAZOP (методика роботи з ризиками)
- TDD (оцінка фактичного стану обладнання)
- Lean Production
Таким чином, використовуючи наявні на підприємстві інструменти менеджменту (стандарти ISO і інші), ми можемо створити працюючу комплексну систему управління ризиками. Саме працюючу, оскільки ми вже звикли працювати з даними стандартами. Тільки до запровадження ризик-менеджменту, вимоги стандарту були основними для нас, а управління ризиками – одним з їхніх пунктів. Давайте тепер переорієнтуємося і приділимо початкову увагу ризикам, оскільки на сьогоднішній день це є першочерговим завданням. А інші пункти стандарту будемо розглядати як допоміжні інструменти, які допоможуть нам відшліфувати систему управління ризиками, наповнити її необхідними складовими і зонами відповідальності. Не потрібно запрошувати дорогих консультантів, слухати не завжди зрозумілі слова. Давайте навчимося правильно використовувати ті інструменти, з якими ми вже працюємо на протязі багатьох років. Потрібно тільки трохи інакше розставити акценти і звертати увагу на спеціальні аспекти.
Маєте питання?
Заповніть форму, та отримайте відповіді на питання, які Вас цікавлять!
Мета будь-якої діяльності лежить за межами цієї діяльності. Цей факт давно відомий і сьогодні не викликає особливих сумнівів. Для впровадження ризик-менеджменту зовсім не потрібно виділяти якийсь спеціальний день. Керуючи ризиками, ви керуєте бізнесом, і навпаки – керуючи бізнесом, ви керуєте ризиками. Результати управління ризиками – це кроки, які змінюють Ваш бізнес. Можна управляти ризиками відділу, процесу, проекту, бізнесу в цілому – головне, щоб це була осмислена і постійна діяльність. Ризики будуть завжди. І це добре, адже без ризиків життя стане менш цікавим. І якщо Ви навчитеся керувати ризиками, то станете більш конкурентоспроможними і успішними. Тому що ризик-менеджмент – це технологія проактивного життя, яка допомагає нам думати і діяти наперед, щоб зробити життя навколо таким, як нам хочеться. Ми часто сприймаємо ризики як щось від нас не залежить. Насправді – це не так. Ризиками можна і потрібно керувати, щоб забезпечити успішність і безпеку бізнесу.
Найпоширеніші питання:
Що таке ISO 9001 і чому це важливо?
ISO 9001 – це міжнародний стандарт, який визначає вимоги до системи управління якістю. Він призначений для допомоги організаціям забезпечити виконання потреб клієнтів та інших зацікавлених сторін, а також виконання вимог законодавства, що стосуються їхніх продуктів чи послуг. В Україні ISO 9001 важливий для бізнесу, оскільки він може допомогти покращити загальну продуктивність, продемонструвати зобов’язання до якості та підвищити задоволеність клієнтів. Впровадження ISO 9001 також може призвести до підвищення ефективності, зменшення витрат та отримання доступу до нових ринків, як в Україні, так і за кордоном.
Як отримати сертифікат ISO 9001?
Щоб отримати сертифікат ISO 9001, компанія повинна підготувати та впровадити систему управління якістю, пройти внутрішній аудит, звернутися до сертифікаційного органу для зовнішньої оцінки та, у разі відповідності, отримати сертифікат.
Які основні вимоги для отримання сертифікації ISO 9001?
Основні вимоги для отримання сертифікації ISO 9001 включають впровадження ефективної системи управління якістю, відповідність стандарту ISO 9001, проведення внутрішніх аудитів та виправлення виявлених невідповідностей. Крім того, компанія повинна пройти зовнішню оцінку від сертифікаційного органу, який перевірить відповідність системи управління якістю вимогам стандарту ISO 9001 перед видачею сертифікату.
Яка вартість сертифікації ISO 9001 в Україні?
Вартість сертифікації ISO 9001 зазвичай залежить від таких факторів, як розмір та складність організації, обсяг робіт, які потрібно виконати для впровадження системи управління якістю, а також вибір сертифікаційного органу. Додаткові фактори, такі як географічне розташування та потреби в додаткових послугах консультантів, також можуть вплинути на вартість сертифікації. Якщо Ви бажаєте дізнатись вартість сертифікації, зверніться до компанії TMS Ukraine.