Академия TMS
TMS Ukraine Всі контакти м. Київ, пр. Перемоги 62-Б, оф. 2Б
+380 50 419 6912 info@tms-ua.com

ISO 9001 – Система менеджменту якості

Сьогодні вже, напевно, немає (або дуже мало) людей, що працюють на підприємствах, які, принаймні, не чули нічого про стандарти ISO і особливо про стандарт ISO 9001. І ставлення до цих стандартів дуже різне. Хтось вважає, що ці стандарти нічого не дають, хтось розглядає їх як неминуче зло, хтось, як інструмент вдосконалення і поліпшення. Але, на жаль, необхідно відзначити, що останнім часом інтерес до найбільш поширених стандартів, наприклад – ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, знижується через орієнтації на мінімальну ціну. Ні про яку додану вартість і цінність при такому підході не може бути й мови. Тому необхідно додати щось, що б повернуло інтерес до міжнародних стандартів менеджменту і змусило б більш глибоко дивитися на їх призначення і значимість. У чому ж основна причина падіння інтересу до вищезазначених стандартів? Напевно, через те, що немає чітко сформульованого бачення і розуміння, чого ми добилися, отримавши сертифікат і що робити далі. Величезна кількість на ринку консалтингових послуг різних інструментів менеджменту тільки плутає керівників і персонал компанії. Дуже важко відповісти на питання «А що краще на сьогоднішній момент? Який з інструментів є найбільш ефективним і корисним? » А що є найбільш зрозумілим для менеджменту і що є безумовним об’єктом для застосування інструментів менеджменту? Основним і найголовнішим ворогом будь-якого бізнесу і діяльності є ВТРАТИ. Саме з ними пов’язані всі негативні відчуття і розлади. Саме вони змушують нас нервувати і робити подальші помилки. Саме через них лопаються і розпадаються навіть найбільші Холдинги і Корпорації. Так де ж шукати ці втрати і що ж з ними робити?


Бажаєте дізнатись вартість ISO 9001?

Заповніть заявку та відправте на info@tms.ua. Після відправки, наші спеціалісти зв’яжуться з Вами.


Про втрати написано і сказано вже чимало трактатів і статей. Починаючи з навчань Демінга до теорії обмежень, від простих інструментів до складних математичних моделей – все це запропоновано на ринку консалтингових послуг. Ми знаємо багато прикладів успішного впровадження цих інструментів на самих різних підприємствах світу. Але, не залежно від цього, правильний вибір зробити все важче. Дуже часто, важко однозначно відповісти на питання: «Який же саме інструмент найбільше підходить для нас сьогодні, в даний момент, в даній обстановці?»

Давайте поміркуємо на цю тему. Що ж таке ВТРАТИ, через які всі ми страждаємо, незалежно від видів діяльності, індустрії, та й просто в особистому житті? Перш за все, ВТРАТИ – це наслідки події РИЗИКУ. Тобто ризику, який ми не передбачили. З цього можна зробити висновок, що для успішного розвитку бізнесу і життя в цілому нам необхідно цими ризиками керувати. Таким чином, ми підходимо до необхідності впровадження в наше життя ризик-менеджменту. «Хто не ризикує, той не п’є шампанського», «Сім разів відміряй, один раз відріж» – ці прислів’я знайомі кожному з нас. Всі ми регулярно опиняємося перед дилемою – зважитися на ризикований крок, сподіваючись виграти або відмовитися від змін в страху втратити. Проблема вибору неймовірно загострилася в умовах невизначеності і кризи, які стали знаковими для нашого непростого часу і які неможливо ігнорувати. Поняття ризик-менеджменту у багатьох асоціюється з дорогими консультантами без певної впевненості в успішності проекту. Чи потрібно звертатися до цих консультантам або, може бути, необхідно отримати якусь додаткову освіту? Чи можемо ми самі ефективно управляти даним процесом або повинні повністю покластися на зовнішні джерела?

У 2015 році вийшли нові версії стандартів ISO 9001 та ISO 14001. Що нового принесли нам ці стандарти? Найважливіше – це те, що в стандарті ISO 9001 потрібно впровадження і підтримка на підприємстві системи управління ризиками. Якщо раніше цей інструмент був необхідний при впровадженні стандартів ISO 14001 та ISO 18001 (ISO 45001), то тепер і в базовому стандарті менеджменту. Давайте тепер подивимося, в яких міжнародних стандартах ризик-менеджмент є обов’язковим або рекомендованим. Нижче наведено цей перелік, який може забезпечити створення всебічної системи управління ризиками на будь-якому підприємстві, що враховує всі аспекти діяльності організації:

Таким чином, використовуючи наявні на підприємстві інструменти менеджменту (стандарти ISO і інші), ми можемо створити працюючу комплексну систему управління ризиками. Саме працюючу, оскільки ми вже звикли працювати з даними стандартами. Тільки до запровадження ризик-менеджменту, вимоги стандарту були основними для нас, а управління ризиками – одним з їхніх пунктів. Давайте тепер переорієнтуємося і приділимо початкову увагу ризикам, оскільки на сьогоднішній день це є першочерговим завданням. А інші пункти стандарту будемо розглядати як допоміжні інструменти, які допоможуть нам відшліфувати систему управління ризиками, наповнити її необхідними складовими і зонами відповідальності. Не потрібно запрошувати дорогих консультантів, слухати не завжди зрозумілі слова. Давайте навчимося правильно використовувати ті інструменти, з якими ми вже працюємо на протязі багатьох років. Потрібно тільки трохи інакше розставити акценти і звертати увагу на спеціальні аспекти.

Мета будь-якої діяльності лежить за межами цієї діяльності. Цей факт давно відомий і сьогодні не викликає особливих сумнівів. Для впровадження ризик-менеджменту зовсім не потрібно виділяти якийсь спеціальний день. Керуючи ризиками, ви керуєте бізнесом, і навпаки – керуючи бізнесом, ви керуєте ризиками. Результати управління ризиками – це кроки, які змінюють Ваш бізнес. Можна управляти ризиками відділу, процесу, проекту, бізнесу в цілому – головне, щоб це була осмислена і постійна діяльність. Ризики будуть завжди. І це добре, адже без ризиків життя стане менш цікавим. І якщо Ви навчитеся керувати ризиками, то станете більш конкурентоспроможними і успішними. Тому що ризик-менеджмент – це технологія проактивного життя, яка допомагає нам думати і діяти наперед, щоб зробити життя навколо таким, як нам хочеться. Ми часто сприймаємо ризики як щось від нас не залежить. Насправді – це не так. Ризиками можна і потрібно керувати, щоб забезпечити успішність і безпеку бізнесу.

Найпоширеніші питання:

Що таке ISO 9001 і чому це важливо?

Як отримати сертифікат ISO 9001?

Які основні вимоги для отримання сертифікації ISO 9001?

Яка вартість сертифікації ISO 9001 в Україні?